Kingston Borough Regatta
Sunday 10th July 2016
Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.
Switch to Saturday 9 July 2016Draw for Marlow RC
4) Women's Junior 13 Coxed Quads
251) Lady Eleanor Holles (Edge)────────┐ Crew 252
├────────────────┐
252) City of Oxford RC─────────────────┘ Race 200 08:30 │ Crew 252
├────────────────┐
253) Surbiton High School (Pollington)──────────────────┘ Race 219 09:27 │
├────────────────┐
254) Lady Eleanor Holles (Agambar)──────────────────────┐ Crew 255 │ Race 250 11:00 │
├────────────────┘ │
255) Walbrook RC (Sebi)─────────────────────────────────┘ Race 220 09:30 │
├────────────────┐
256) Twickenham RC──────────────────────────────────────┐ Crew 256 │ Race 277 12:21 │
├────────────────┐ │ │
257) Marlow RC (Brindle)────────────────────────────────┘ Race 221 09:33 │ │ │
├────────────────┘ │
258) Kingston RC────────────────────────────────────────┐ Crew 258 │ Race 251 11:03 │
├────────────────┘ │
259) Ross RC────────────────────────────────────────────┘ Race 222 09:36 │
├────────────────
260) Lady Eleanor Holles (O Donnell)────────────────────┐ Crew 261 │ Race 290 13:10
├────────────────┐ │
261) Guildford RC───────────────────────────────────────┘ Race 223 09:39 │ │
├────────────────┐ │
262) Radnor House Sch───────────────────────────────────┐ Crew 262 │ Race 252 11:06 │ │
├────────────────┘ │ │
263) Putney High School─────────────────────────────────┘ Race 224 09:42 │ │
├────────────────┘
264) Marlow RC (Dudderidge)─────────────────────────────┐ Crew 264 │ Race 272 12:06
├────────────────┐ │
265) Lady Eleanor Holles (Moriarty)─────────────────────┘ Race 225 09:45 │ │
├────────────────┘
266) Walbrook RC (Waddington)───────────────────────────┐ Crew 266 │ Race 253 11:09
├────────────────┘
267) Surbiton High School (Hubbard)────┐ Crew 268 │ Race 226 09:48
├────────────────┘
268) Lady Eleanor Holles (Tennakoon)───┘ Race 201 08:33
7) Women's Junior 14 Double Sculls (Group A)
286) Putney High School (Bridges/Hendry)───┐ Crew 287
├────────────────┐
287) Lady Eleanor Holles (Cross/Snelling)──┘ Race 210 09:00 │ Crew 287
├────────────────┐
288) Kingston RC (Herbertson/Curtis)───────┐ Crew 289 │ Race 238 10:24 │
├────────────────┘ │
289) Kingston Grammar School───────────────┘ Race 211 09:03 │
│
290) Surbiton High School (Hunter/Sanders)─┐ Crew 291 ├────────────────┐
├────────────────┐ │ Race 269 11:57 │
291) City of Oxford RC─────────────────────┘ Race 212 09:06 │ Crew 291 │ │
├────────────────┘ │
292) Ross RC───────────────────────────────┐ Crew 292 │ Race 239 10:27 │
├────────────────┘ │
293) Lady Eleanor Holles (Bridge/Southorn)─┘ Race 213 09:09 │ Crew 291
├────────────────
294) Marlow RC (Jack/Newman)───────────────┐ Crew 294 │ Race 284 12:52
├────────────────┐ │
295) Walbrook RC (Ravishankar/Rees)────────┘ Race 214 09:12 │ │
├────────────────┐ │
296) Guildford RC (Dearsley/Bryant)────────┐ Crew 296 │ Race 240 10:30 │ │
├────────────────┘ │ │
297) LYR Tradesmen (Booth/Golub)───────────┘ Race 215 09:15 │ │
│ Crew 296 │
298) Maidstone Invicta (Parsler/Hussey)────┐ Crew 298 ├────────────────┘
├────────────────┐ │ Race 270 12:00
299) Radnor House Sch (Leighton/Sirmon)────┘ Race 216 09:18 │ │
├────────────────┘
300) Molesey BC────────────────────────────┐ Crew 301 │ Race 241 10:33
├────────────────┘
301) Lady Eleanor Holles (Kerr/Tran)───────┘ Race 217 09:21
8) Women's Junior 14 Double Sculls (Group B)
302) Lady Eleanor Holles (Deol/Mayne)──────────┐ Crew 302
├────────────────┐
303) Putney High School (Francis/Wickha)───────┘ Race 202 08:36 │ Crew 302
├────────────────┐
304) Surbiton High School (Williams/Edwards)───┐ Crew 305 │ Race 234 10:12 │
├────────────────┘ │
305) Kingston RC (Palmer/Harwood)──────────────┘ Race 203 08:39 │
│ Crew 302
306) Lady Eleanor Holles (Pillay/Crees)────────┐ Crew 306 ├────────────────┐
├────────────────┐ │ Race 267 11:51 │
307) Radnor House Sch (Hardaker/Moore)─────────┘ Race 204 08:42 │ Crew 306 │ │
├────────────────┘ │
308) Walbrook RC (Davies/Drake)────────────────┐ Crew 308 │ Race 235 10:15 │
├────────────────┘ │
309) Lady Eleanor Holles (Brady/Gregory)───────┘ Race 205 08:45 │
├────────────────
310) Marlow RC (Dabinett/Gothard)──────────────┐ Crew 311 │ Race 283 12:49
├────────────────┐ │
311) Guildford RC (Oakey/Stevenson)────────────┘ Race 206 08:48 │ Crew 311 │
├────────────────┐ │
312) Maidstone Invicta (Cross/Parker)──────────┐ Crew 313 │ Race 236 10:18 │ │
├────────────────┘ │ │
313) LYR Tradesmen (Hammond/Newhouse)──────────┘ Race 207 08:51 │ │
│ │
314) Weybridge RC──────────────────────────────┐ Crew 315 ├────────────────┘
├────────────────┐ │ Race 258 11:24
315) Lady Eleanor Holles (Guest/Summers)───────┘ Race 208 08:54 │ │
├────────────────┘
316) Surbiton High School (Moore/Hunter Young)─┐ Crew 316 │ Race 237 10:21
├────────────────┘
317) Lady Eleanor Holles (Gosal/O Connor)──────┘ Race 209 08:57
11) Junior 14 Coxed Quads
340) RGS High Wycombe (A)────────────┐ Crew 340
├────────────────┐
341) Kingston Grammar School─────────┘ Race 312 14:03 │ Crew 340
├────────────────┐
342) Guildford RC (Bennett)──────────┐ │ Race 360 16:27 │
│ Crew 342 │ │
343) Tiffin School (Yassine)─────────┼────────────────┘ │
│ Race 313 14:06 │
344) Marlow RC───────────────────────┘ │
│
345) Windsor Boys School (Shaw)──────┐ │
│ Crew 345 │
346) Claires Court Sch (Stobbs)──────┼────────────────┐ │
│ Race 314 14:09 │ │
347) Maidstone Invicta───────────────┘ │ Crew 348 │
├────────────────┤
348) Claires Court Sch (Lambert)─────┐ │ Race 361 16:30 │
│ Crew 348 │ │
349) Windsor Boys School (Unger)─────┼────────────────┤ │
│ Race 315 14:12 │ │
350) RGS High Wycombe (C)────────────┘ │ │ Crew 358
│ ├────────────────
351) LVS Ascot BC────────────────────┐ │ │ Race 383 17:36
│ Crew 353 │ │
352) City of Oxford RC───────────────┼────────────────┘ │
│ Race 316 14:15 │
353) Molesey BC──────────────────────┘ │
│
354) Bewl Bridge RC──────────────────┐ │
│ Crew 355 │
355) Guildford RC (Turner)───────────┼────────────────┐ │
│ Race 317 14:18 │ │
356) RGS High Wycombe (B)────────────┘ │ Crew 358 │
├────────────────┘
357) Tiffin School (Shastri)─────────┐ │ Race 362 16:33
│ Crew 358 │
358) Windsor Boys School (Frobisher)─┼────────────────┘
│ Race 318 14:21
359) Claires Court Sch (Morgan)──────┘
19) Women's Junior 13 Double Sculls (Group A)
430) Team Keane────────────────────────────┐ Crew 431
├────────────────┐
431) Walbrook RC (Cole/Waddington)─────────┘ Race 309 13:54 │ Crew 431
├────────────────┐
432) Putney High School (Cameron/Whitnall)──────────────────┘ Race 331 15:00 │ Crew 431
├────────────────┐
433) Kingston RC (Garland─Bailey/Walsh)─────────────────────┐ Crew 434 │ Race 369 16:54 │
├────────────────┘ │
434) Marlow RC (Daniell/Dudderidge)─────────────────────────┘ Race 332 15:03 │
├────────────────
435) Radnor House Sch───────────────────────────────────────┐ Crew 435 │ Race 387 17:48
├────────────────┐ │
436) City of Oxford RC──────────────────────────────────────┘ Race 333 15:06 │ │
├────────────────┘
437) Ross RC (Morgan/Hermon)────────────────────────────────┐ Crew 437 │ Race 370 16:57
├────────────────┘
438) Lady Eleanor Holles───────────────────┐ Crew 439 │ Race 334 15:09
├────────────────┘
439) Walbrook RC (Dosanjh/Moffatt)─────────┘ Race 310 13:57
20) Women's Junior 13 Double Sculls (Group B)
440) Walbrook RC (Fraser/Bridge)─────────┐ Crew 440
├────────────────┐
441) Kingston RC (Martin/Bate)───────────┘ Race 327 14:48 │ Crew 440
├────────────────┐
442) Ross RC (Lown/Burden)───────────────┐ Crew 442 │ Race 367 16:48 │
├────────────────┘ │
443) Putney High School (Maleki/Bauman)──┘ Race 328 14:51 │ Crew 440
├────────────────
444) Twickenham RC───────────────────────┐ Crew 444 │ Race 386 17:45
├────────────────┐ │
445) Marlow RC (Brindle/Dyer)────────────┘ Race 329 14:54 │ │
├────────────────┘
446) Kingston RC (Frankenberger/Mohabir)─┐ Crew 446 │ Race 368 16:51
├────────────────┘
447) Putney High School (Boyle/Saunders)─┘ Race 330 14:57
21) Junior 14 Sculls
448) Molesey BC────────────────────┐ Crew 448
├────────────────┐
449) Windsor Boys School (Ukkash)──┘ Race 307 13:48 │ Crew 448
├────────────────┐
450) Shiplake Vikings RC────────────────────────────┘ Race 323 14:36 │ Crew 448
├────────────────┐
451) Ross RC (Piper)────────────────────────────────┐ Crew 451 │ Race 365 16:42 │
├────────────────┘ │
452) Weybridge RC───────────────────────────────────┘ Race 324 14:39 │ Crew 448
├────────────────
453) Marlow RC──────────────────────────────────────┐ Crew 454 │ Race 385 17:42
├────────────────┐ │
454) Walbrook RC────────────────────────────────────┘ Race 325 14:42 │ Crew 454 │
├────────────────┘
455) RGS High Wycombe───────────────────────────────┐ Crew 455 │ Race 366 16:45
├────────────────┘
456) Windsor Boys School (Thomson)─┐ Crew 457 │ Race 326 14:45
├────────────────┘
457) Ross RC (Clatworthy)──────────┘ Race 308 13:51