1 | 08:30 | 16 | NOV.1X | 21 | | (79) Kingston Rowing Club (Neighbour) | | (80) Vesta RC (Chapman) | | (81) Bewl Bridge RC (Murray) | | | |
2 | 08:34 | 16 | NOV.1X | 21 | | (80) Vesta RC (Chapman) | | (83) Thames Tradesmens' RC (Dodd) | | (86) Tiffin School BC (Bramley) | | | |
3 | 08:38 | 16 | NOV.1X | 22 | | (85) Barn Elms RC (Watkins) | | (88) Thames RC (Molloy) | | (87) Pembroke College (Cambridge) (Cummins) | | | |
4 | 08:42 | 16 | NOV.1X | 22 | | (83) Thames Tradesmens' RC (Lee) | | | | (89) Vesta RC (K?ng) | | | |
5 | 08:47 | 4 | W.IM3.4+ | 37 | | (17) Cambridge University WBC (Krzak) | | (18) Maidstone Invicta RC (Macmahon) | | (19) LYR Tradesmen (Young) | | | |
6 | 08:51 | 4 | W.IM3.4+ | 37 | | (20) Team Keane (Rajaratnam) | | | | (21) Twickenham RC (Frankson) | | | |
7 | 08:55 | 4 | W.IM3.4+ | 38 | | (22) HSBC RC (Beresford-Knox) | | (23) Kingston Rowing Club (Kugele) | | (24) Kingston Grammar School (Stokman) | | | |
8 | 08:59 | 4 | W.IM3.4+ | 38 | | (25) Weybridge Ladies ARC (Kirk) | | | | (26) Cambridge University WBC (Bushrod) | | | |
9 | 09:04 | 2 | W.NOV.8+ | 43 | | (3) Sir William Perkins School (Taylor) | | | | (4) Thames RC (Adams) | | | |
10 | 09:08 | 2 | W.NOV.8+ | 42 | | (6) City of Cambridge (Carter) | | | | (7) Twickenham RC (Barnes) | | | |
11 | 09:12 | 2 | W.NOV.8+ | 42 | | (8) Kingston Rowing Club (Dutton) | | | | (9) Sir William Perkins School (Ford) | | | |
12 | 09:16 | 20 | W.J16.1X | 44 | | (105) Broxbourne RC (Hodges) | | | | (106) Molesey BC (Muller) | | | |
13 | 09:21 | 20 | W.J16.1X | 44 | | (107) Walbrook RC (Manasova) | | | | (108) LYR Tradesmen (Smith) | | | |
14 | 09:25 | 19 | W.NOV.1X | 45 | | (97) Putney Town RC (Flynn) | | (98) Mortlake Anglian & Alpha BC (Sacre) | | (99) Walbrook RC (Watson) | | | |
15 | 09:29 | 19 | W.NOV.1X | 45 | | (100) LYR Tradesmen (Tombolis) | | (101) Oxford University Lwt Womens RC (Turner) | | (102) Furnivall Sculling Club (Pesola) | | | |
16 | 09:33 | 19 | W.NOV.1X | 45 | | (103) Mortlake Anglian & Alpha BC (Brass) | | | | (104) Putney Town RC (Bluff) | | | |
17 | 09:38 | 18 | W.IM2.1X | 46 | | (93) Vesta RC (Adams) | | | | (94) Thames Tradesmens' RC (Meadows) | | | |
18 | 09:42 | 18 | W.IM2.1X | 46 | | (95) LYR Tradesmen (Winyard) | | | | (96) Vesta RC (Lennox) | | | |
19 | 09:46 | 13 | W.IM1.2X | 47 | | (62) Broxbourne RC (Kannor/Walton) | | | | (63) Oxford University Lwt Womens RC (Robotham/Edmunds) | | | |
20 | 09:50 | 13 | W.IM1.2X | 47 | | (64) OLW/OUW (Winter/Erickson) | | | | (65) Oxford University Lwt Womens RC (Betts/Bonfils) | | | |
21 | 09:55 | 16 | NOV.1X | 49 | | (81) Bewl Bridge RC | | (86) Tiffin School BC | | (87) Pembroke College (Cambridge) | | | |
22 | 09:59 | 16 | NOV.1X | 49 | | (87) Pembroke College (Cambridge) | | | | Winner of Race 4 | | | |
23 | 10:03 | 15 | IM2.1X | 50 | | (74) Kingston Rowing Club (Burrows) | | (75) Vesta RC (McGovern) | | (76) Broxbourne RC (Day) | | | |
24 | 10:07 | 15 | IM2.1X | 50 | | (77) University of London (Langstone) | | | | (78) Kingston Grammar School (Spurling) | | | |
25 | 10:12 | 14 | W.IM3.2X | 52 | | (66) Twickenham RC (Primmer/Fadlon) | | (67) Molesey BC (Duncan/Nolan) | | (68) Vesta RC (McGregor-Ritchie/Mcgregor-Ritchie) | | | |
26 | 10:16 | 14 | W.IM3.2X | 52 | | (69) Cambridge University WBC (Krzak/Caroe) | | (70) Sir William Perkins School (Dugas/Fountain) | | (71) Maidstone Invicta RC (Le Lion/Knight) | | | |
27 | 10:20 | 14 | W.IM3.2X | 52 | | (72) Kingston Rowing Club (Bate/Paterson - Moody) | | | | (73) Twickenham RC (Duthart/Parr) | | | |
28 | 10:24 | 9 | W.Mas.AB.4X | 53 | | (40) Kingston Rowing Club (Faldo =A) | | | | (41) Guildford RC (Chiplin =B) | | | |
29 | 10:29 | 9 | W.Mas.AB.4X | 53 | | (42) Globe RC (Ross =B) | | | | (43) Twickenham RC (De Cazenove =A) | | | |
30 | 10:33 | 12 | IM3.2X | 55 | | (53) Maidstone Invicta RC (Hawke/McLarney) | | (54) LVS Ascot Boat Club (Ferreira/Carmody) | | (55) Kingston Rowing Club (Walker/Fellows) | | | |
31 | 10:37 | 12 | IM3.2X | 55 | | (56) Tiffin School BC (Everest/Entwistle) | | (57) Molesey BC (Lucas/Wedlake) | | (58) TFN/NTU (Ellis/Ellis) | | | |
32 | 10:41 | 12 | IM3.2X | 55 | | (59) Globe RC (Romero/Noriel) | | (60) Kingston Rowing Club (Marsden/Sharratt) | | (61) LVS Ascot Boat Club (Elliot-Ling/Thomas) | | | |
33 | 10:46 | 10 | W.J16.4X | 56 | | (44) Bewl Bridge RC (Morten) | | (45) Sir William Perkins School (SWPS Daniels) | | (46) Guildford RC (Jayawickrema) | | | |
34 | 10:50 | 10 | W.J16.4X | 56 | | (47) Walbrook RC (Suter) | | (48) Maidstone Invicta RC (Collings) | | (49) Molesey BC (Wright) | | | |
35 | 10:54 | 7 | Mas.DE.4X | 57 | | (32) Team Keane (Brophy =E) | | (33) Hillingdon RC (Strutt =D) | | (34) Maidstone Invicta RC (Barton =E) | | | |
37 | 11:03 | 4 | W.IM3.4+ | 60 | | (17) Cambridge University WBC (Krzak) | | | | (21) Twickenham RC | | | |
38 | 11:07 | 4 | W.IM3.4+ | 60 | | (24) Kingston Grammar School | | | | (26) Cambridge University WBC (Bushrod) | | | |
39 | 11:11 | 3 | IM3.4+ | 61 | | (10) Maidstone Invicta RC (Long) | | | | (11) MER/GTM/ORO/SAC (MER_Composite) | | | |
40 | 11:15 | 3 | IM3.4+ | 61 | | (12) LVS Ascot Boat Club (Whitbread) | | (13) Vesta RC (Walsh) | | (14) Parrs Priory (Latham) | | | |
41 | 11:20 | 3 | IM3.4+ | 61 | | (15) Quintin BC (Burton) | | | | (16) Kingston Rowing Club (Chaing) | | | |
42 | 11:24 | 2 | W.NOV.8+ | 62 | | (6) City of Cambridge | | | | Winner of Race 11 | | | |
43 | 11:28 | 2 | W.NOV.8+ | 62 | | (4) Thames RC | | | | (5) Cambridge University WBC (Harding) | | | |
44 | 11:32 | 20 | W.J16.1X | | | (105) Broxbourne RC | | | | (108) LYR Tradesmen | | | |
36 | 11:34 | 7 | Mas.DE.4X | 57 | | (35) Putney Town RC (De Maria =E) | | | | (36) Weybridge RC (Thomas =E) | | | |
45 | 11:37 | 19 | W.NOV.1X | | | (99) Walbrook RC | | (102) Furnivall Sculling Club | | (104) Putney Town RC (Bluff) | | | |
46 | 11:41 | 18 | W.IM2.1X | | | (93) Vesta RC (Adams) | | | | (96) Vesta RC (Lennox) | | | |
47 | 11:45 | 13 | W.IM1.2X | | | (63) Oxford University Lwt Womens RC | | | | (64) OLW/OUW | | | |
48 | 11:49 | 17 | J16.1X | | | (90) Team Keane (Lewis) | | (91) Maidstone Invicta RC (Peel) | | (92) Team Keane (Mummery) | | | |
49 | 11:54 | 16 | NOV.1X | | | (81) Bewl Bridge RC | | (86) Tiffin School BC | | (87) Pembroke College (Cambridge) | | | |
50 | 11:58 | 15 | IM2.1X | | | (76) Broxbourne RC | | | | (77) University of London | | | |
51 | 12:02 | 11 | IM1.2X | | | (50) Wallingford RC (Wilkinson/Brock) | | (51) Claires Court School BC (Cameron/Richardson) | | (52) Wallingford RC (Lyons/Arnould) | | | |
52 | 12:06 | 14 | W.IM3.2X | | | (68) Vesta RC | | (71) Maidstone Invicta RC | | (73) Twickenham RC | | | |
53 | 12:11 | 9 | W.Mas.AB.4X | | | (40) Kingston Rowing Club | | | | (42) Globe RC | | | |
54 | 12:15 | 8 | Mas.FG.4X | | | (37) Twickenham RC (Baldwin =G) | | (38) Bewl Bridge RC (Cracknell =G) | | (39) Twickenham RC (Bailey =F) | | | |
55 | 12:19 | 12 | IM3.2X | | | (55) Kingston Rowing Club | | (58) TFN/NTU | | (60) Kingston Rowing Club | | | |
56 | 12:23 | 10 | W.J16.4X | | | (45) Sir William Perkins School | | | | (47) Walbrook RC | | | |
57 | 12:28 | 7 | Mas.DE.4X | | | (34) Maidstone Invicta RC | | | | (36) Weybridge RC | | | |
58 | 12:32 | 6 | J18.4- | | | (30) Claires Court School BC (Yate) | | | | (31) Molesey BC (Jones) | | | |
59 | 12:36 | 5 | IM1.4- | | | (27) Wallingford RC (Mentor) | | (28) Twickenham RC (Harfield) | | (29) Claires Court School BC (Smith) | | | |
60 | 12:40 | 4 | W.IM3.4+ | | | (21) Twickenham RC | | | | (26) Cambridge University WBC (Bushrod) | | | |
61 | 12:45 | 3 | IM3.4+ | | | (11) MER/GTM/ORO/SAC | | (14) Parrs Priory | | (16) Kingston Rowing Club | | | |
62 | 12:49 | 2 | W.NOV.8+ | | | (5) Cambridge University WBC | | | | Winner of Race 42 | | | |
63 | 12:53 | 1 | NOV.8+ | | | (1) Putney Town RC (Haslam) | | | | (2) Twickenham RC (Jaggers) | | | |
100 | 14:00 | 35 | IM3.1X | 121 | | (183) Claires Court School BC (Harris) | | (184) Quintin BC (Burton) | | (185) University of London (Langstone) | | | |
101 | 14:04 | 35 | IM3.1X | 121 | | (186) Claires Court School BC (Yate) | | | | (187) Tiffin School BC (Ellis) | | | |
102 | 14:08 | 35 | IM3.1X | 122 | | (188) Kingston Rowing Club (Burrows) | | (189) Barn Elms RC (Jackson) | | (190) Globe RC (Noriel) | | | |
103 | 14:12 | 35 | IM3.1X | 122 | | (191) Vesta RC (McGovern) | | | | (192) Claires Court School BC (Gore) | | | |
157 | 14:15 | 29 | Mx.Mas.DE.4X | | | (150) Twickenham RC (Fadlon =E) | | | | (151) Bewl Bridge RC (Snowden =D) | | | |
104 | 14:17 | 34 | W.J16.2X | 123 | | (172) LYR Tradesmen (Smith/Thomson) | | (173) Guildford RC (Adcock/Davenport) | | (174) Bewl Bridge RC (Burns/Morten) | | | |
105 | 14:21 | 34 | W.J16.2X | 123 | | (175) Barn Elms RC (Buchanan/Gracey) | | (176) Guildford RC (Jayawickrema/Page) | | (177) Weybridge RC (Clark/Foulkes) | | | |
106 | 14:25 | 34 | W.J16.2X | 124 | | (178) Team Keane (Duddy/Cobb) | | (179) Molesey BC (Muller/Treacy) | | (180) Guildford RC (Banks/Lambert Parsons) | | | |
107 | 14:29 | 34 | W.J16.2X | 124 | | (181) Bewl Bridge RC (Stone/Maynard) | | | | (182) LYR Tradesmen (Smith/Young) | | | |
108 | 14:34 | 24 | W.NOV.4+ | 138 | | (123) Sir William Perkins School (Hatfield) | | (124) Twickenham RC (Duffy) | | (125) Thames RC (Adams) | | | |
109 | 14:38 | 24 | W.NOV.4+ | 138 | | (126) Kingston Rowing Club (Stalley) | | | | (127) Putney Town RC (Styles) | | | |
110 | 14:42 | 24 | W.NOV.4+ | 138 | | (128) Maidenhead RC (Cowley) | | | | (129) Cambridge University WBC (Krzak) | | | |
111 | 14:46 | 24 | W.NOV.4+ | 139 | | (130) Globe RC (Ross) | | (131) HSBC RC (Quinn) | | (132) Putney Town RC (Smith) | | | |
112 | 14:51 | 24 | W.NOV.4+ | 139 | | (133) Cambridge University WBC (Ricks) | | (134) Thames RC (Loughnane) | | (135) Twickenham RC (O Sullivan) | | | |
113 | 14:55 | 42 | W.J18.1X | 144 | | (214) Kingston Rowing Club (Skinner) | | (215) Mossbourne (Bernstein) | | (216) Guildford RC (Stevenson) | | | |
114 | 14:59 | 42 | W.J18.1X | 144 | | (217) Twickenham RC (Parr) | | (218) Walbrook RC (Bradley) | | (219) Kingston Rowing Club (Stiling) | | | |
115 | 15:03 | 41 | W.IM3.1X | 145 | | (209) Broxbourne RC (Hodges) | | (210) Maidstone Invicta RC (Rickwood) | | (211) Sir William Perkins School (Fountain) | | | |
116 | 15:08 | 41 | W.IM3.1X | 145 | | (212) Twickenham RC (Duthart) | | | | (213) Maidstone Invicta RC (Fermor) | | | |
117 | 15:12 | 39 | Mas.GH.1X | 146 | | (201) Molesey BC (Parker =G) | | | | (202) Kingston Rowing Club (Merrall =G) | | | |
118 | 15:16 | 39 | Mas.GH.1X | 146 | | (203) Twickenham RC (Bailey =H) | | | | (204) Kingston Rowing Club (Dare =H) | | | |
119 | 15:20 | 40 | J18.1X | 148 | | (205) Molesey BC (Steel) | | | | (206) Broxbourne RC (Day) | | | |
120 | 15:25 | 40 | J18.1X | 148 | | (207) Claires Court School BC (Jesseman) | | | | (208) Bewl Bridge RC (Britton) | | | |
121 | 15:29 | 35 | IM3.1X | 151 | | (185) University of London | | | | (187) Tiffin School BC | | | |
122 | 15:33 | 35 | IM3.1X | 151 | | (189) Barn Elms RC | | | | (191) Vesta RC | | | |
123 | 15:37 | 34 | W.J16.2X | 152 | | (173) Guildford RC | | | | (177) Weybridge RC | | | |
124 | 15:42 | 34 | W.J16.2X | 152 | | (180) Guildford RC | | | | (181) Bewl Bridge RC | | | |
125 | 15:46 | 33 | W.NOV.2X | 153 | | (165) Kingston Rowing Club (Ostlyng/Walmsley) | | | | (168) Molesey BC (Arnold/Greathurst) | | | |
126 | 15:50 | 33 | W.NOV.2X | 153 | | (167) Kingston Rowing Club (Addis/Baylis) | | (168) Molesey BC (Ellam-Brown/Parker) | | (169) Weybridge RC (Brosnan/Cowie) | | | |
127 | 15:54 | 33 | W.NOV.2X | 153 | | (170) Tethys BC (Meiske/Patel) | | | | (171) Kingston Rowing Club (Penfold/Bradley) | | | |
128 | 15:59 | 32 | W.IM2.2X | 154 | | (160) LYR Tradesmen (Winyard/Goodall) | | (161) Maidstone Invicta RC (Drury/Gilbert-Ward) | | (162) Broxbourne RC (Church/Macelvogue) | | | |
129 | 16:03 | 32 | W.IM2.2X | 154 | | (163) Team Keane (Brown/Keane) | | | | (164) Mortlake Anglian & Alpha BC (Bruce/Piper) | | | |
130 | 16:07 | 30 | NOV.2X | 155 | | (152) LVS Ascot Boat Club (Oliver/Parry-Jones) | | (155) LVS Ascot Boat Club | | (153) Vesta RC (Hookway/Goodfellow) | | | |
132 | 16:16 | 31 | J16.2X | 156 | | (156) Team Keane (Lewis/Mummery) | | | | (157) Bewl Bridge RC (Sheppard/House) | | | |
133 | 16:20 | 31 | J16.2X | 156 | | (158) Molesey BC (Warren/Darlow) | | | | (159) Claires Court School BC (Peck/Lane) | | | |
134 | 16:24 | 28 | W.IM3.4X | 158 | | (146) Oxford University Lwt Womens RC (Edmunds) | | | | (147) Team Keane (Streeter) | | | |
135 | 16:28 | 28 | W.IM3.4X | 158 | | (148) Parrs Priory (Anderson) | | | | (149) Globe RC (Jones) | | | |
136 | 16:33 | 25 | Mas.DE.4- | 161 | | (136) Putney Town RC (De Maria =D) | | (137) Twickenham RC (Evoy =D) | | (137) Twickenham RC (Barton =E) | | | |
137 | 16:37 | 25 | Mas.DE.4- | 161 | | (138) Maidstone Invicta RC (Thomas =E) | | | | (140) Twickenham RC (Parke =D) | | | |
138 | 16:41 | 24 | W.NOV.4+ | 162 | | (125) Thames RC (Adams) | | (127) Putney Town RC (Styles) | | (129) Cambridge University WBC (Krzak) | | | |
139 | 16:45 | 24 | W.NOV.4+ | 162 | | (130) Globe RC | | | | (134) Thames RC (Loughnane) | | | |
140 | 16:50 | 23 | NOV.4+ | 163 | | (118) Vesta RC (Kuo) | | (119) Parrs Priory (Hamill) | | (120) LVS Ascot Boat Club (Courage) | | | |
141 | 16:54 | 23 | NOV.4+ | 163 | | (121) Cygnet RC (Pugh) | | | | (122) Auriol Kensington (Thepot) | | | |
142 | 16:58 | 22 | W.IM3.8+ | 164 | | (113) Kingston Rowing Club (Sims) | | (117) Curlew RC (Swiers) | | (115) Vesta RC (Hardcastle) | | | |
143 | 17:02 | 22 | W.IM3.8+ | 164 | | (116) Maidstone Invicta RC (Le Lion) | | | | (114) Cambridge University WBC (Jeff) | | | |
144 | 17:07 | 42 | W.J18.1X | | | (216) Guildford RC | | | | (219) Kingston Rowing Club (Stiling) | | | |
145 | 17:11 | 41 | W.IM3.1X | | | (211) Sir William Perkins School | | | | (212) Twickenham RC | | | |
146 | 17:15 | 39 | Mas.GH.1X | | | (202) Kingston Rowing Club | | | | (204) Kingston Rowing Club | | | |
147 | 17:19 | 38 | Mas.EF.1X | | | (198) Twickenham RC (Schmitz =F) | | (199) Putney Town RC (Debois =E) | | (200) Twickenham RC (McCarter =E) | | | |
148 | 17:24 | 40 | J18.1X | | | (206) Broxbourne RC | | | | (207) Claires Court School BC | | | |
149 | 17:28 | 37 | Mas.D.1X | | | (195) Broxbourne RC (O Puirseil) | | (196) Tiffin School BC (Ellis) | | (197) City of Bristol RC (Downey) | | | |
150 | 17:32 | 36 | Mas.BC.1X | | | (193) Globe RC (Askin =B) | | | | (194) Putney Town RC (Jeffery =C) | | | |
151 | 17:36 | 35 | IM3.1X | | | (185) University of London | | | | (189) Barn Elms RC | | | |
152 | 17:41 | 34 | W.J16.2X | | | (177) Weybridge RC | | | | (180) Guildford RC | | | |
154 | 17:49 | 32 | W.IM2.2X | | | (162) Broxbourne RC | | (160) LYR Tradesmen | | (163) Team Keane | | | |
156 | 17:58 | 31 | J16.2X | | | (156) Team Keane | | | | (158) Molesey BC | | | |
158 | 18:06 | 28 | W.IM3.4X | | | (146) Oxford University Lwt Womens RC | | | | (148) Parrs Priory | | | |
159 | 18:10 | 27 | J18.4X | | | (144) Molesey BC (Hardy) | | | | (145) Claires Court School BC (Smith) | | | |
160 | 18:15 | 26 | IM3.4X | | | (141) Vesta RC (Bennett) | | (142) HSBC RC (Thomas) | | (143) Molesey BC (Lawrie) | | | |
161 | 18:19 | 25 | Mas.DE.4- | | | (137) Twickenham RC | | | | (138) Maidstone Invicta RC | | | |
162 | 18:23 | 24 | W.NOV.4+ | | | (129) Cambridge University WBC (Krzak) | | | | (134) Thames RC (Loughnane) | | | |
163 | 18:27 | 23 | NOV.4+ | | | (118) Vesta RC | | | | (122) Auriol Kensington | | | |
164 | 18:32 | 22 | W.IM3.8+ | | | (115) Vesta RC | | | | (114) Cambridge University WBC | | | |
165 | 18:36 | 21 | IM2.8+ | | | (110) City of Cambridge (Chattell) | | (111) Parrs Priory (Ummarino) | | (112) Maidstone Invicta RC (Long) | | | |
153 | 18:39 | 33 | W.NOV.2X | | | (168) Molesey BC | | (169) Weybridge RC | | (170) Tethys BC | | | |
155 | 21:00 | 30 | NOV.2X | | | (155) LVS Ascot Boat Club | | | | Winner of Race 131 | | | |
131 | 21:02 | 30 | NOV.2X | 155 | | (154) Team Keane (Merrick/Bromley) | | | | (155) LVS Ascot Boat Club (Tuohy/King) | | | |